Input:

48/1967 Sb., Vyhláška ministerstva financí a Ústřední rady odborů o fondu kulturních a sociálních potřeb a financování některých činností státních hospodářských organizací Garance

č. 48/1967 Sb., Vyhláška ministerstva financí a Ústřední rady odborů o fondu kulturních a sociálních potřeb a financování některých činností státních hospodářských organizací
VYHLÁŠKA
ministerstva financí a Ústřední rady odborů
ze dne 5. května 1967,
o fondu kulturních a sociálních potřeb a financování některých činností státních hospodářských organizací
Ministerstvo financí podle § 391 odst. 2 hospodářského zákoníku č. 109/1964 Sb., § 11 odst. 2 zákona č. 83/1958 Sb., o úpravě finančního plánování a finančního hospodaření národních podniků a ostatních hospodářských organizací státního socialistického sektoru, a v oblasti rozvoje iniciativy a péče o pracující Ústřední rada odborů podle čl. 25 usnesení IV. všeodborového sjezdu, příloha zákona č. 37/1959 Sb., o postavení závodních výborů základních organizací Revolučního odborového hnutí, ve znění přílohy k zákoníku práce č. 65/1965 Sb., stanoví:
§ 1
1. Pokud se v části první a druhé této vyhlášky hovoří o podniku, jde o podnik, pro který platí ustanovení části druhé vládního zařízení č. 100/1966 Sb., o plánovitém řízení národního hospodářství.
2. Pokud dále není uvedeno jinak, hradí podnik
a) výdaje materiální povahy podle předpisů o účetnictví,
b) mzdy a ostatní osobní výdaje z fondu pracujících (ze základního mzdového fondu),
c) výdaje na reprodukci základních prostředků podle zvláštního předpisu.1)
3. Výdaje podle této vyhlášky lze hradit i z prostředků základní organizace Revolučního odborového hnutí, pokud je tak stanoveno v rozpočtových směrnicích Ústřední rady odborů.
ČÁST PRVNÍ
Fond kulturních a sociálních potřeb
Prostředky fondu kulturních a sociálních potřeb a jejich použití
§ 2
1. Prostředky fondu kulturních a sociálních potřeb (dále jen „fond“)2) slouží především celému kolektivu podniku. O jejich použití rozhoduje příslušný odborový orgán spolu s vedením podniku.
2. O použití prostředků sestavuje příslušný odborový orgán spolu s vedením podniku rozpočet jako součást kolektivní smlouvy.
3. Příkaz pro použití prostředků fondu podpisuje oprávněný pracovník podniku a oprávněný funkcionář příslušného odborového orgánu (závodního výboru ROH, podnikového výboru popř. oborové komise, kde není podnikový výbor ROH).
4. Příděl do fondu se poskytuje v minimální výši3) po uplynutí příslušného čtvrtletí. Na požádání závodního výboru ROH lze poskytnout zálohu do fondu do výše minimálního čtvrtletního podílu.
5. Převody správy majetku pořízeného z fondu kulturních a sociálních potřeb, případně z příspěvku tohoto fondu a z prostředků ROH se uskutečňují vždy po dohodě s odborovými orgány; jde-li o převod vlastnictví národního majetku takto pořízeného, je k převodu vlastnictví podle § 16 odst. 1 vyhlášky č. 104/1966 Sb., o správě národního majetku, třeba dohody s Ústřední radou odborů.
6. Částky získané z převodu vlastnictví základních prostředků, které podnik pořídil z prostředků fondu, plynou do tohoto fondu, a to bez rozdílu, zda základní prostředky byly pořízeny z prostředků podnikového fondu pracujících či z prostředků fondu kulturních a sociálních