Input:

251/1949 Sb., Vládní nařízení, kterým se zmocňují ministři financí a národní obrany, aby některým bývalým příjemcům odpočivných a zaopatřovacích platů obnovili nárok na tyto platy Garance

č. 251/1949 Sb., Vládní nařízení, kterým se zmocňují ministři financí a národní obrany, aby některým bývalým příjemcům odpočivných a zaopatřovacích platů obnovili nárok na tyto platy
VLÁDNÍ NAŘÍZENÍ
ze dne 15. listopadu 1949,
kterým se zmocňují ministři financí a národní obrany, aby některým bývalým příjemcům odpočivných a zaopatřovacích platů obnovili nárok na tyto platy.
Vláda republiky Československé nařizuje podle § 15, odst. 1 zákona ze dne 23. února 1949, č. 63 Sb., o úpravě právních poměrů některých veřejných zaměstnanců a příjemců odpočivných (zaopatřovacích) platů, kteří zůstali v době nesvobody na území Československé republiky obsazeném cizí mocí (dále jen „zákon“):
§ 1.
Ministři financí a národní obrany se zmocňují, aby v oborech své působnosti obnovili nárok na odpočivné (zaopatřovací) platy, který se považuje za zaniklý podle § 1, odst. 2 zákona, těm bývalým příjemcům, u nichž jsou splněny podmínky § 2 tohoto nařízení.
§ 2.
Nárok na odpočivné